Terenowy MINI Cooper, silnik diesla o mocy 184 KM!

Nowy samochód ze stajni MINI (terenowy Countryman) konstruktorzy wyposażyli w cztery fotele, ale klient może za darmo wymienić te z tyłu na trzyosobową kanapę. Wnętrze nowego MINI Coopera sprawia wrażenie przestronnego i tak rzeczywiście jest.

Pasażerowie mają komfortowe warunki podróżowania na długich trasach. Miejsca nie zabraknie ani pod nogami, ani nad głową, ani w okolicach ramion. Fotele można dopasować do indywidualnych preferencji, tj. przesunąć w tył, przód albo zmienić kąt oparcia. Przy odpowiednim układzie siedzeń można uzyskać bardzo dużą, dochodzącą do 1170 litrów, pojemność bagażnika (normalnie jest to 350 litrów, czyli najwięcej spośród wszystkich modeli MINI).

Terenowy MINI Cooper będzie dostępny w pięciu wersjach silnikowych. Trzy będą napędzane benzyną, dwa - olejem napędowym. Wszystkie motory spełniają wyśrubowane normy w zakresie emisji spalin ustanowione przez Komisję Europejską (norma EU 5) oraz władze amerykańskie (norma ULEV II). Ich moc waha się od 90 w MINI One D Countryman do 184 KM wysokoprężnym MINI Cooper S Countryman.

Wszystkie jednostki mają pojemność 1,6 litra. Tradycyjnie wyposażono je w turbosprężarkę, bezpośredni wtrysk paliwa. Nowością jest za to układ płynnej regulacji skoku zaworów, dzięki któremu terenowy MINI Cooper może pochwalić się najlepszymi wśród crossoverów osiągami w stosunku do zużycia paliwa.

Published by