Prace dyplomowe ze spisami tabel i rysunków - jak to zrobić dobrze

Tworzenie magisterki bądź odrębnej pracy dyplomowej w Wordzie mnóstwo dziedzinie ułatwia. Między innymi chodzi tutaj o zlokalizowanie tabel oraz rysunków. Jeżeli jedynie należycie je opiszemy, to niedługo nie będzie kłopotów z zamieszczeniem ich spisu. Sposobów efektywnego pisania jest znacznie więcej.

Tym samym na początku godzi się zestawienia i rysunki właściwie podpisać. Dla tego celu godzi się w karcie Odwołania w grupie Podpisy przycisnąć przycisk Wstaw podpis. Jeżeli w taki sposób będziemy mieć opisane wszystkie obiekty, można będzie utworzyć ich spis.

Ażeby nasze magisterki czy też dyplomowe były zaopatrzone w spisy rysunków czy też tabelek, należałoby w karcie Odwołania w grupie Podpisy wybrać przycisk Wstaw indeks ilustracji. Po jego naciśnięciu zaobserwujemy podgląd wydruku, tak więc to, w porównaniu z kartce papieru zaprezentuje się nasz indeks tabelek czy też rysunków.

W spisie obiektów moglibyśmy również stosować format oraz dodatkowo etykietę z podpisem. Jest dodatkowo perspektywę wyboru typów rejestru ilustracji. Jest dodatkowo perspektywę bardziej zaawansowanego formatowania nie wyłącznie liter, wszelako ponadto akapitów, tabulatorów, obramowania, języka czy ramki.

Mamy sposobność wyboru, czy też pragniemy, by miał postać hiperłączy (co z całą pewnością będzie ogromnie wygodne dla panów oraz pań czytających wersję elektroniczną pracy magisterskiej) czy też zwykłego tekstu.

Published by